Zgubne pożyczki

Kto nie chciałby mieć więcej pieniędzy? Móc kupić sobie coś nowego? Banki oferują nam wiele okazyjnych pożyczek z niskim procentem, które możemy przeznaczyć na coś nowego do domu, np. samochód. Jednak należy się dokładnie zastanowić, czy warto.

Według mnie nigdy nie powinniśmy brać pożyczek. Oddajemy sumy nawet dwukrotnie większe niż pożyczona suma. Wiadome, że pieniądze mamy od razu, jednak czy nie lepiej wstrzymać się rok czy dwa i odłożyć o wiele więcej pieniędzy niż byśmy pożyczyli? Zakładając biorąc kredyt ok. 10-12 tysięcy na dwa lata, spłacamy ok. 700zł raty miesięcznie. 700zł przez 24 miesiące daje nam prawie 17 tysięcy mimo, że pożyczyliśmy 12 tysięcy. Daje nam to dodatkowe 5 tysięcy przez dwa lata. A więc czy bardziej opłaca się nam pożyczać, czy po prosu odkładać?

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że znajdzie się mnóstwo osób, które powiedzą, że nie potrafią odkładać pieniędzy. Osoby takie mówią, że ile się zarobi to tyle się wyda. Jednak czy jest to prawda? Skoro co miesiąc potrafimy płacić ratę 700 złotych, to i potrafilibyśmy te pieniądze odłożyć. Można na przykład założyć dodatkowe konto bankowe na które, byśmy co miesiąc przesyłali część swojej pensji. Dodatkowo konto to może być objęte lokatą, aby nas nie kusiło wypłacić części już odłożonych pieniędzy. Nasze oszczędności byłyby „zamrożone“.

Najgorsze jest to, że nigdy nie kończy się na jednej pożyczce. Potem pożyczamy coraz więcej i w konsekwencji coraz więcej oddajemy odsetek, któe moglibyśmy odłożyć i wydać dodatkowo na swoje potrzeby.
Co innego jest z kredytami na rozwój własnej działalności gospodarczej, gdyż są one po pewnym czasie działania naszej firmy umażane. Pożyczki te jednak nie są udzielane przez banki, tylko przez państwo. Dlatego jest to zupełnie co innego.

Mam nadzieję, że pzekonałem Cię, abyś nie brał pożyczek. Zdecydowanie wyjdzie Ci to na dobre. Pieniądze, które byś oddał banku, mogą pozostać w Twojej kieszeni. Wystarczy jedynie nauczyć się oszczędności i odkładać co miesiąc pewną sumę albo jak napisałem powyżej założyć konto w banku, na które pieniądze byśmy przelewali.

Poniższe zestawienia mogą Cię zainteresować:
najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator luty 2019
nowe chwilówki online kalkulator luty 2019
pozabankowe pożyczki ratalne porównanie luty 2019