Pożyczki przez internet

Rozwój internetu i branży finansowej spowodował, że coraz więcej osób próbuje uzyskać pieniądze za pośrednictwem globalnej sieci. Zamiast chodzić do tradycyjnych placówek bankowych czy firm pożyczkowych możemy nawet za pomocą kilku kliknięć złożyć wniosek o pożyczkę, dostać decyzję i wypłacić pieniądze. Pożyczki przez internet stają się coraz popularniejsze i dzięki nim jesteśmy w stanie ograniczyć czas poświęcany na pożyczenie pieniędzy. Poniżej znajdują się najważniejsze i najbardziej popularne sposoby na uzyskanie pożyczki przez internet.

Pożyczki społecznościowe

Ostatnio bardzo popularnym sposobem na pozyskanie pieniędzy są pożyczki społecznościowe. Są to pożyczki udzielane przez wiele osób jednej osobie. Tego typu pożyczki przez internet zawierane są na specjalistycznych portalach internetowych których zadaniem jest gromadzenie ofert pożyczkobiorców i szukanie inwestorów chcących zainwestować pieniądze. Najczęściej musimy przeprowadzić odpowiednie weryfikacje (im więcej tym większe prawdopodobieństwo uzyskania pożyczki przez internet) i czekać na zgłoszenie się inwestorów. Najczęściej mogą oni inwestować w jedną aukcję pożyczkową od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, czasem nawet do kilku tysięcy złotych. Pożyczki przez internet pozyskiwane w ten sposób nie wymagają wielu czynności i wszystko możemy wykonywać bez wychodzenia z domu. Właśnie dlatego pożyczki społecznościowe zyskują w ostatnim czasie tak bardzo na popularności.

Pożyczki przez internet w tradycyjnych firmach pożyczkowych

Niektóre z tradycyjnych firm pożyczkowych umożliwiają wzięcie pożyczki przez internet. Musimy wtedy złożyć odpowiedni wniosek i po weryfikacji otrzymujemy dokumenty pocztą lub kurierem. Po ich podpisaniu możemy już dostać pieniądze na konto. Pożyczki przez internet są oferowane przez firmy takie jak CareCash czy Kasomat. Firm oferujących tego typu usługi nie jest wiele, jednak warto zainteresować się ich ofertą. W przypadku CareCash możemy obserwować wszystkie nasze wpłaty, raty czy nawet wysokość monitów za pośrednictwem systemu transakcyjnego – dzięki temu jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować nasze zobowiązania. Pożyczki przez internet mogą więc być bardzo łatwe do uzyskania nawet w tradycyjnych firmach pożyczkowych.

Pożyczki przez internet od inwestorów

Innym rozwiązaniem naszych problemów finansowych mogą być pożyczki przez internet uzyskane od inwestorów. Są nimi najczęściej osoby fizyczne posiadające nadwyżki gotówki i chcące zarobić dodatkowo parę złotych. Pożyczki przez internet zawierane w ten sposób są jednak bardzo trudne do uzyskania. Największym problemem jest znalezienie uczciwego pożyczkodawcy który zgodzi się pożyczyć nam pieniądze. Najczęściej jednak na ogłoszenia osób poszukujących pożyczki przez internet odpowiadają oszuści chcący wyłudzić pieniądze. Należy więc pamiętać o tym, by nigdy nie płacić jakichkolwiek przedpłat, opłat wstępnych czy opłat weryfikacyjnych. Nie należy też płacić za wysyłkę dokumentów do nas czy wysyłać płatnych SMSów. Jeśli potencjalny inwestor wymaga od nas jednej z tych rzeczy – najprawdopodobniej jest oszustem i wyłudzi od nas opłatę a pieniędzy nie dostaniemy. Jednak czasem udaje się znaleźć uczciwego inwestora – nie jest to jednak ani łatwe ani szybkie do zrealizowania. Należy uzbroić się w cierpliwość i może w końcu uda nam się uzyskać pożyczki przez internet od prywatnych inwestorów.

Pożyczka przez internet z banku

Niektóre banki już od jakiegoś czasu wprowadzają możliwość uzyskania pożyczki przez internet. Najczęściej wiąże się to z koniecznością odwiedzenia placówki bankowej i podpisania odpowiedniej ramowej umowy kredytowej dzięki którym będziemy w stanie uzyskać pożyczki przez internet teraz i w przyszłości. W swojej ofercie tego typu rozwiązanie mają między innymi mBank czy BZ WBK. Najczęściej jednak pożyczki przez internet nie są przyznawane w wysokich kwotach – przeważnie jest to kilka tysięcy złotych. W mBanku może to być kwota nawet dwudziestu tysięcy złotych. Pieniądze pozyskane w ten sposób możemy wykorzystać jak chcemy, właśnie dla tego wiele osób już teraz korzysta z tego rozwiązania. Pożyczki przez internet pozyskiwane z banku w przyszłości mogą stać się jednym z najpopularniejszych rozwiązań – w końcu już teraz banki ograniczają liczbę pracowników i placówek by obniżyć koszty funkcjonowania i stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku.

Podsumowanie

Pożyczki przez internet możemy więc pozyskać z bardzo wielu źródeł. W zależności od tego jakie posiadamy dochody oraz zdolność kredytową możemy starać się o pożyczki przez internet z banku, pożyczki społecznościowe, od inwestorów czy od tradycyjnych firm pożyczkowych takich jak CareCash. Warto więc poznać dokładnie ofertę poszczególnych sposobów finansowania by wybrać najkorzystniejszy z nich. Pożyczki przez internet stają się coraz popularniejsze i coraz bardziej wygodne – właśnie dlatego ich rynek będzie się rozwijał bardzo dynamicznie w najbliższych latach. Koniecznie więc powinniśmy już teraz się nimi zainteresować – by za kilka miesięcy czy kilka lat nie tracić czasu na szukanie najlepszej oferty dla nas.

Poniższe zestawienia mogą Cię zainteresować:
najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator luty 2019
nowe chwilówki online kalkulator luty 2019
pozabankowe pożyczki ratalne porównanie luty 2019