Pożyczki i kredyty online

Wielu z nas pamięta jeszcze czasy, kiedy to trzeba było udać się do banku i wypełnić mnóstwo różnych dokumentów, aby otrzymać jakąkolwiek pożyczkę czy kredyt. Było to bardzo czasochłonne, a nie zawsze załatwienie wszystkich żmudnych formalności kończyło się przyznaniem kredytu. Obecnie na szczęście możemy zaoszczędzić wiele czasu dzięki możliwości wzięcia kredytu lub pożyczki przez Internet. Szukając ofert w Internecie, znajdziemy przede wszystkim propozycje licznych firm prywatnych oraz oferty Social Lending. Nie da się jednak zaprzeczyć, że także tradycyjne banki coraz częściej umożliwiają nam wzięcie kredytu online.

Przeanalizujmy najpierw oferty firm prywatnych, które oferują nam pożyczki online. Trzeba przyznać, że działa ich bardzo wiele. Zasadniczo trzeba mieć świadomość, że niezależnie od tego, na czyją ofertę się zdecydujemy, pożyczka przez Internet na pewno nie będzie należała do najtańszych. Niestety, ale trzeba liczyć się z oprocentowaniem powyżej 20% oraz rozmaitymi dodatkowymi prowizjami naliczanymi zwyczajowo przez instytucje udzielające pożyczek przez Internet. Trzeba przyznać, że opłaty te są w zasadzie naturalnym zabiegiem, ponieważ firmy pozabankowe nie mają możliwości sprawdzenia przeszłość swoich kontrahentów w BIK. Stąd też próbują zabezpieczyć się poprzez podniesienie kosztów oferowanych pożyczek. Decydując się na pożyczkę przez Internet, powinniśmy mieć świadomość, że konieczne będzie posiadanie rachunku bankowego. To właśnie z niego należy dokonać niewielkiej opłaty (zwykle nie przekraczającej 5 zł) na wskazane konto – tym sposobem firma pożyczkowa może zweryfikować nasze dane, które podaliśmy we wniosku o kredyt. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, praktycznie od razu na wskazane konto przelewana jest cała kwota pożyczki.

Jeśli chcemy pożyczyć pieniądze przez Internet, a nie do końca mamy zaufanie do firm pozabankowych możemy skorzystać z pożyczek społecznościowych, które znane są także jako social lending. Naturalnie, aby cała transakcja przebiegła w sposób bezpieczny dla obu stron, powinno się ją zawrzeć za pośrednictwem jednego z portali social lending. Dzięki temu mamy przynajmniej pewność co do danych kontrahenta, co może być przydatne w przypadku ewentualnych prób oszustwa. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że także pożyczki social lending są dość wysoko oprocentowane. Jest to w pełni zrozumiałe – i w tym przypadku chodzi prężcież o pożyczki bez BIK, które dla kredytodawcy są ryzykowne. Warto podkreślić, że w ramach social lending możemy pożyczyć zarówno kwoty większe jak i całkiem małe – nawet rzędu kilkudziesięciu złotych. Nie dziwi zatem, że pożyczki tego typu cieszą się coraz większym zainteresowaniem – i to nie tylko ze strony osób, które chcą szybko pożyczyć pieniądze. Również potencjalni kredytodawcy chętnie lokują kapitał w pożyczkach, które z ich punktu widzenia stanowią dobrą inwestycję. Dotyczy to zwłaszcza tych sytuacji, kiedy to pożycza się dość znaczną kwotę przy wysokim oprocentowaniu.

Oczywiście dość często słyszy się obecnie także o pożyczkach i kredytach online, których mają udzielać tradycyjne banki. Naturalnie warto odnieść się i do tej kwestii. Przede wszystkim trzeb jasno określić, że bank może udzielić pożyczki online, ale tylko dla osoby, która dotychczas korzystała z jego usług, w tym także z bankowości online. Jednak pamiętajmy, że warunkiem bankowej pożyczki przez Internet są stałe dochody (nawet jeśli niezbyt wysokie). Ponadto bank zwykle zastrzega sobie, że może pożyczyć maksymalnie 20-krotność uzyskiwanych przez wnioskodawcę dochodów.

Poniższe zestawienia mogą Cię zainteresować:
najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator czerwiec 2019
nowe chwilówki online kalkulator czerwiec 2019
pozabankowe pożyczki ratalne porównanie czerwiec 2019