Pętla kredytowa trudną sytuacją

Pętla kredytowa to jeden z najpoważniejszych problemów pożyczkobiorców, którzy za bardzo uwierzyli w to, ze pożyczki to tak naprawdę łatwe pieniądze. Łatwe pieniądze z pożyczki, które oczywiście są wypłacane bardzo szybko, to początek trudnej drogi – po ich otrzymaniu należy je oddać – zawsze jest to związane z dodatkowymi, nierzadko bardzo wysokimi kosztami.

Pętla kredytowa zaczyna się bardzo niewinnie. Atrakcyjna pożyczka okazuje się produktem, który trudno spłacić. Raty są za wysokie, innych wydatków wiele, ryzyko zadłużenia olbrzymie. Rozwiązanie? Kolejna pożyczka, z której będzie można spłacić poprzednią – tak właśnie się dzieje, z tym, że kolejna pożyczka również wiąże się z kosztami. W wypróbowany sposób można wystąpić o jeszcze jedną, a może kilka?

W którymś momencie sytuacja się komplikuje. Kolejne pożyczki nie są już przyznawane, w końcu nikt nie przyzna ich osobie bardzo zadłużonej, a środków na spłatę zadłużenia nie ma. Pętla kredytowa staje się faktem. Co dalej?

Kolejny czas, to okres działania firm windykacyjnych i komorników. Wszyscy podejmują je w jednym celu – odzyskania długu. Licytacje komornicze, blokady konta bankowego to norma – i dobrze jest jeśli dzięki temu dług zostanie uregulowany. Gorzej, jeśli majątek posiadany nie pozwala na spłatę długów. Klient, który zaczynał od jednej niewinnej pożyczki staje się dużym dłużnikiem.

Wyjście z pętli kredytowej jest naprawdę trudne, dlatego najlepiej w nią nie wpadać. Warto o tym pamiętać i nie decydować się na każdy – zdaje się atrakcyjny produkt pożyczkowy. Warto za każdym razem analizować budżet domowy i określać, czy będzie nas stać na spłatę pożyczki. Stwierdzenie „jakoś to będzie” jest w takiej sytuacji z pewnością nie na miejscu – jakoś bowiem być nie musi.

Pożyczka nie jest niczym złym, pod warunkiem, że decyzja o jej wzięciu jest przemyślana. Warto bowiem pamiętać, że przede wszystkim jest zobowiązaniem, z którego trzeba się wywiązać. Jeśli to się nie uda, na pewno nie pomogą kolejne pożyczki, mogą co najwyżej spowodować pętlę kredytową. Trzeba mieć tego świadomość.

Poniższe zestawienia mogą Cię zainteresować:
najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator listopad 2018
nowe chwilówki online kalkulator listopad 2018
pozabankowe pożyczki ratalne porównanie listopad 2018