Kredyty, kiedy zaciągnąć i w jakiej wysokości?

Zanim podejmiemy decyzję o podjęciu kredytu powinniśmy zastanowić się, jaki jest nam potrzebny i jaka kwota będzie dla nas odpowiednia. Jeżeli potrzebujemy szybkiej pożyczki na krótki okres czasu możemy zgłosić się do jednej z instytucji pozabankowych i szybko załatwić sobie pewną sumę. W przypadku, gdy spłacamy już pewien kredyt, a chcemy zaciągnąć kolejny, dobrym wyjściem będą kredyty konsolidacyjne. Są jednak sytuacje, gdy to nam nie wystarczy. Najczęściej kwestia ta dotyczy osób, które interesują kredyty mieszkaniowe. Zanim jednak zaciągniemy taki kredyt musimy poznać wszystkie za i przeciw.

Pierwszą sprawą jest fakt, że nie każdy może otrzymać taki kredyt. Przede wszystkim osoby, które zgłaszają się do banku, muszą być wypłacalne, dostawać regularną wypłatę oraz nie mogą być zadłużone. Z tego powodu musimy liczyć się z tym, że jeśli są zadłużeni to wtedy żadna placówka nie przyzna im kredytu. Oprócz tego warto zastanowić się, czy damy radę spłacać comiesięczne raty przez wiele lat. Jeżeli aktualnie mamy niestabilną sytuację finansową bądź oczekujemy zmian w niedalekiej przyszłości warto zastanowić się, czy aby na pewno wzięcie kredytu w tym czasie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Oczywiście niektóre zmiany w życiu ciężko jest przewidzieć, dlatego musimy brać pod uwagę wszystkie ewentualne tarapaty finansowe.

Kolejną sprawą, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, jest wybór waluty. Najwięcej osób podejmuje kredyt we frakach szwajcarskich, jednak późniejsza spłata może wiązać się z nagłym podniesieniem rat, a co za tym idzie możemy mieć większy problem ze spłatą. Z tego względu coraz więcej młodych ludzi wybiera polski złoty dla bezpieczeństwa. Powinniśmy również przemyśleć to, czy chcemy spłacać stałe raty czy jednak wybierzemy malejące. W drugim przypadku kredyty na dom możemy spłacić szybciej, więc to rozwiązanie wydaje się nieco lepsze. Oczywiście wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Warto również przemyśleć, jaka nieruchomość będzie dla nas najbardziej atrakcyjna. Możemy zdecydować się na skromne mieszkanko w mieście, bądź piękny dom na wsi. Najważniejsze jest to, byśmy się w nim dobrze czuli i mieli pewność, że cała nasza rodzina będzie zadowolona z podjętej decyzji. Warto więc najpierw przedyskutować tą kwestię i wspólnie zastanowić się, co będzie dla nas wszystkich najlepsze.

Poniższe zestawienia mogą Cię zainteresować:
najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator marzec 2019
nowe chwilówki online kalkulator marzec 2019
pozabankowe pożyczki ratalne porównanie marzec 2019

Tagi: