Kredyt z doradcą

Coraz częściej słyszy się pojęcie, jakim jest doradztwo finansowe. Być może kojarzy nam się z nim coś, jednak nie do końca wiemy, w jaki sposób wygląda praca ludzi, którzy się tym zajmują. Jeżeli chcemy skorzystać z ich usług, bądź sami chcielibyśmy rozpocząć tego typu pracę, warto najpierw co nieco się o tym dowiedzieć.

Doradcy finansowi to ludzie, którzy udzielają porad klientom banków, funduszy inwestycyjnych czy też firm ubezpieczeniowych. Taki człowiek pomaga nam zrozumieć, jak najlepiej ulokować swoje pieniądze aby mieć z nich korzyść oraz co zrobić, aby nie popaść w zadłużenia. Na spotkaniu doradca przedstawia nam ofertę swojej firmy oraz wyjaśnia nam, w jaki sposób moglibyśmy skorzystać z jej usług. Taka osoba może pracować zarówno w siedzibie swojej firmy, jak również spotykać się z klientami w ich mieszkaniach bądź umawiać się na mieście.

Zanim zdecydujemy się na jakiegoś doradcę finansowego, powinniśmy się upewnić, że wybrana przez nas firma jest wiarygodna i może zaproponować nam najtańszą ofertę. Nie powinniśmy również ślepo wierzyć w to, że tego typu usługa będzie dla nas darmowa. Wynika to z tego, że często jest ona wliczana w koszty innej usługi, na którą zdecydujemy się w końcowym etapie. Kolejna sprawa to przeprowadzenie wywiadu środowiskowego. Najlepiej poczytać o danej firmie w internecie, popytać znajomych oraz sprawdzić, jak przedstawiają się jej oferty w porównaniu do innych banków. Warto również wybrać takiego doradcę, który jest kompetentny, posiada dużą wiedzę i będzie mógł nam właściwie doradzić. Lepiej nie liczyć na to, że zajdziemy do pierwszej lepszej instytucji i osoba żyjąca jedynie z prowizji przedstawi nam obiektywnie oferty wszystkich firm.

Jeżeli kwestia, jaką jest doradztwo finansowe, interesuje Cię z perspektywy zostania w przyszłości takim pracownikiem, to z pewnością zainteresują Cię sprawy finansowe. Otóż jeżeli chodzi o stawki w największych bankach, to dochodzą one nawet do 8 tysięcy złotych na miesiąc. Oczywiście zależy to przede wszystkim od banku oraz regionu, w jakim jest zlokalizowany. Oprócz tego im wyższa jest konkurencja na rynku, tym wyższe stawki mogą osiągać pracownicy. Natomiast w przypadku doradcy, związanego z klientem detalicznym, zarobki wahają się między 2 a 3 tysiącami złotych. W przypadku osób z doświadczeniem pensja automatycznie wzrasta i może dochodzić do 5 tysięcy.

Poniższe zestawienia mogą Cię zainteresować:
najtańsze kredyty gotówkowe kalkulator luty 2019
nowe chwilówki online kalkulator luty 2019
pozabankowe pożyczki ratalne porównanie luty 2019